PID teşhisi konmadan önce hayatın nasıldı?

Çocukluğumda annemle birçok kez hastaneye gitmek zorunda kaldım, çünkü hep hastaydım. Hastaneye gittiğimde neden orada olduğumu ya da olanları anlamadım. Beni neyin bu kadar sık hasta ettiğini bilmediğimiz için ben ve annem için çok kafa karıştırıcıydı.

PID ile büyümek hayatınızı nasıl etkiledi?

Beni tuhaf hissettiren şeyin ne olduğuna dair hiçbir fikrim olmadan büyüdüm; her zaman yorgundum ve hiç enerjim yoktu. Büyüdükçe hastaneye bu kadar sık gidiyor olmaktan dolayı rahatsızlık hissettim ve bende yanlış olan bir şey olduğunu hissettim. Doktorlar her zaman bana bir sürü antibiyotik verdi, ancak devamlı hastaydım vehiçbir zaman normal bir genç gibi hissetmedim. Buna rağmen, televizyonculuk ve sinema alanında çalışma hedefimden vazgeçmedim ve şimdi kameraman olarak çalışıyorum.

PID tanısı konduğunda ne hissettin?

Sonunda, 2 yıl önce PID tanısı kondu. Benim için büyük bir rahatlama oldu çünkü sonunda hastalığıma sebep olan şeyleri anladım ve tedavi edilebilir bir hastalığım olduğunu öğrendim.

Sizce PID hakkında konuşmak neden önemli?

İntravenöz İmmünoglobülin infüzyonu yapılan hastanede PID tedavisine başladım. Sonra uzmanımla farklı seçenekler olduğunu keşfettim ve daha bağımsız olabilmek için onları denemek istedim. Sonunda hayatımı değiştiren ve bana hastane dışında daha fazla zaman sağlayan tedaviyi keşfettim. Artık daha fazla özgürlük sahibiyim ve her zaman yorgun hissetmeden seyahat edebilir ve çalışabilirim.

*Bu resimde hasta bir aktör tarafından temsil edilmiştir ve Leo gerçek adı değildir.